Mechanika


W przypadku przekładni ważne jest by sprawdzić czy występują tarcia spowodowane wadami lub zbyt mocnym zużyciem elementów. Termografia to technika szeroko stosowana w mechanice do kontroli zużywania się elementów wewnętrznych i zewnętrznych. Dzięki możliwości wykrywania gorących punktów, w łatwy sposób można zidentyfikować elementy wymagające wymiany i w ten sposób ograniczyć przestoje zakładu spowodowane awariami.

Prasa hydrauliczna. Jeden z odbojników ma wyraźnie niższą temperaturę od pozostałych trzech, z powodu nieprawidłowego działania inne elementy ruchome prasy zużywają się nierównomiernie znacznie przyspieszając starzenie się całej maszyny. W tym przypadku przyczyną jest zbyt mała ilość oleju w odbojniku. Czasem wystarczy rzut oka na termogram żeby dostrzec problemy. żadna z tradycyjnych metod kontroli nie jest w stanie w równie szybki i jednocześnie precyzyjny sposób wykryć tak wiele różnorodnych zagrożeń ciągłości procesów technologicznych

Termografia stosowana w przemyśle jest w stanie z wyprzedzeniem wykrywać uszkodzenia maszyn, urządzeń lub ich składników. Poprzez okresowe monitorowanie termograficzne można wykryć przegrzania spowodowane tarciem, sprawdzić łożyska i przekładnie. Kamera termowizyjna stała się ważnym narzędziem badań nieniszczących niezmiernie efektywnym w warunkach przemysłowych. Identyfikując potencjalnie najsłabsze punkty systemu zapewnia ciągłość procesu produkcyjnego. Do tej pory występowanie usterki zwykle ujawniało się dopiero podczas awarii co skutkowało przestojem pociągającym za sobą stratę czasu i dodatkowe koszty.

tel. 664 477 233 (komórka)
Copyright © 2009-2021 by Delger Lab All Rights Reserved